chris 💫 has logged 14 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry