Sort by

trix has logged 158 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kiss – A Love Story

Kiss – A Love Story

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Risen

Risen

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
So Undercover

So Undercover

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
So My Grandma's a Lesbian!

So My Grandma's a Lesbian!

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Animal

The Animal

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Irmão do Jorel Especial de Natal: Irmão do Noel

Irmão do Jorel Especial de Natal: Irmão do Noel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beverly Hillbillies

The Beverly Hillbillies

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloomington

Bloomington

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Policeman

My Policeman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
My Policeman

My Policeman

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 12th

Friday the 12th

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry