Sort by

Bigfoot Anon has logged 81 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Old Man

Old Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On The Third Day Of An International Manhunt

On The Third Day Of An International Manhunt

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
18½

18½

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fall

Fall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Void Cat

The Void Cat

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Requin

The Requin

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Skunk Ape Experiments

The Skunk Ape Experiments

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Reef: Stalked

The Reef: Stalked

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Machine Gun Kelly's Life In Pink

Machine Gun Kelly's Life In Pink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frogs

Frogs

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Look At Me: XXXTENTACION

Look At Me: XXXTENTACION

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scariest Monsters in America

Scariest Monsters in America

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Explorer: The Last Tepui

Explorer: The Last Tepui

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry