Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Chick's Ability

The Chick's Ability

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Plan 75

Plan 75

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skatebang

Skatebang

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Soldier

The Soldier

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cristaux

Cristaux

1978
×
Read the review Edit this entry  
30
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Dogs or Italians Allowed

No Dogs or Italians Allowed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ga-ga: Glory to the Heroes

Ga-ga: Glory to the Heroes

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House Where Evil Dwells

The House Where Evil Dwells

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pink Cut: Love Me Hard, Love Me Deep

Pink Cut: Love Me Hard, Love Me Deep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pink Cut: Love Me Hard, Love Me Deep

Pink Cut: Love Me Hard, Love Me Deep

1983
×
Read prior review Edit this entry  
24
Veronica 2030

Veronica 2030

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
The Glass Ceiling

The Glass Ceiling

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Love and a .45

Love and a .45

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oh! Rebuceteio

Oh! Rebuceteio

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer Camp Nightmare

Summer Camp Nightmare

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guided By Voices: Watch Me Jumpstart

Guided By Voices: Watch Me Jumpstart

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hellstrom Chronicle

The Hellstrom Chronicle

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Chinese Ghostbuster

The Chinese Ghostbuster

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tomorrow It Will Be Better

Tomorrow It Will Be Better

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Female Teacher in Rope Hell

Female Teacher in Rope Hell

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Omen

The Omen

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bahia Blanca

Bahia Blanca

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demonwarp

Demonwarp

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Galaxy Invader

The Galaxy Invader

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Omen IV: The Awakening

Omen IV: The Awakening

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oiran

Oiran

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hilversum Occupied and Liberated, 1940-1945

Hilversum Occupied and Liberated, 1940-1945

×
Read the review Edit this entry  
04
Railroad Man

Railroad Man

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nails

Nails

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien 2: On Earth

Alien 2: On Earth

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Time Adventure: 5 Seconds Til Climax

Time Adventure: 5 Seconds Til Climax

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Breed

Dark Breed

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cairo Conspiracy

Cairo Conspiracy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Slumber Party

The Last Slumber Party

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
TC 2000

TC 2000

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pterodactyl

Pterodactyl

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alma Viva

Alma Viva

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Plaga zombie

Plaga zombie

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry