Sort by

Lou (rhymes with wow!) has logged 42 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Faceless

Faceless

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night Killer

Night Killer

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
Play Motel

Play Motel

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Amateur

Amateur

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Some Girls Do

Some Girls Do

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Devil's Vendetta

Devil's Vendetta

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunted Cop Shop

The Haunted Cop Shop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Of Open Sex

The Night Of Open Sex

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Racket

The Big Racket

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stairway to the Distant Past

The Stairway to the Distant Past

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission Thunderbolt

Mission Thunderbolt

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Erotic Symphony

Erotic Symphony

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mama, White Mama

Black Mama, White Mama

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mama, White Mama

Black Mama, White Mama

1973
×
Read prior review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vengeance!

Vengeance!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Magic

Black Magic

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Beasts

Wild Beasts

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Hercules

The Adventures of Hercules

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rites of Frankenstein

The Rites of Frankenstein

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Enchanting Ghost

The Enchanting Ghost

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Enchanting Ghost

The Enchanting Ghost

1970
×
Read prior review Edit this entry  
05
Enemy Territory

Enemy Territory

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Project A

Project A

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Raiders

Jungle Raiders

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Nightmares Come at Night

Nightmares Come at Night

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry