• Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★½

  • Murder by the Coast

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Hi, Sweety.

    ★★★½

  • The Siamese Bond

    ★★★★

  • The shadows

    ★★

  • Las credenciales

    ★★★★

  • Los primos esperan

    ★★★★

  • La escuela del bosque

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★★

  • A Farewell to Memory

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Sophie Jones

    ★★½

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • Spring Blossom

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Teddy

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Hillary

    ½

  • Isabella

    ★★★½

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★★½

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★

  • One in a Thousand

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Relic

    ★★★★

  • History of the Occult

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Memories of a Teenager

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★★

  • Life of the Party

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • My Best Friend

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★