Chris has logged 25 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wise Kids

The Wise Kids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Collective

Collective

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
ZOO

ZOO

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
11'09''01 - September 11

11'09''01 - September 11

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry