Junior has logged 53 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
03
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Crashing

Crashing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Goddess of the Fireflies

Goddess of the Fireflies

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry