Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Halloween Ends

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Morbius

  • Without Saying Goodbye

    ★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★★

  • Gone in the Night

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Minnal Murali

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Sooryavanshi

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Injustice

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Come from Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Alpinist

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Annette

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Ascension

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★