Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kin

Kin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Without Saying Goodbye

Without Saying Goodbye

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry