Sort by

Julio has logged 216 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Paradox Lost

Paradox Lost

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Indian Space Dreams

Indian Space Dreams

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★
Edit this entry  
07
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lemonade Joe

Lemonade Joe

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How to Succeed in Business Without Really Trying

How to Succeed in Business Without Really Trying

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House of the Spirits

The House of the Spirits

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ben Lee: Catch My Disease

Ben Lee: Catch My Disease

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Blade

Blade

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Salting the Battlefield

Salting the Battlefield

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Turks & Caicos

Turks & Caicos

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Page Eight

Page Eight

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Private Lives of Pippa Lee

The Private Lives of Pippa Lee

2009
×
★★
Read the review Edit this entry