Sort by

matt has logged 33 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cosmos

Cosmos

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rated R for Nudity

Rated R for Nudity

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
REW-FFWD

REW-FFWD

1994
×
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry