Sort by

OwainM has logged 317 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Eli

Eli

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Starfish

Starfish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry