Sort by

owen34 has logged 168 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hitler: The Rise of Evil

Hitler: The Rise of Evil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: Case of the Killer Pizzas

Teenage Mutant Ninja Turtles: Case of the Killer Pizzas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles: Heroes in a Halfshell

Teenage Mutant Ninja Turtles: Heroes in a Halfshell

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Zodiac Killer

The Zodiac Killer

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Robot Chicken: Star Wars Episode III

Robot Chicken: Star Wars Episode III

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Robot Chicken: Star Wars Episode II

Robot Chicken: Star Wars Episode II

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Robot Chicken: Star Wars

Robot Chicken: Star Wars

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Edit this entry  
18
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Turtles Forever

Turtles Forever

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Very Special Family Guy Freakin' Christmas

A Very Special Family Guy Freakin' Christmas

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman and Robin

Batman and Robin

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America Battles the Red Skull

Captain America Battles the Red Skull

1964
×
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek: The Next Generation - Encounter at Farpoint

Star Trek: The Next Generation - Encounter at Farpoint

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Bulk

The Amazing Bulk

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry