Owen has logged 141 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry