Sort by

owen has logged 36 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Edit this entry  
12
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry