Owen has logged 139 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry