Owen has logged 45 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
30
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Sully

Sully

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★
Edit this entry  
14
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Everyone's Hero

Everyone's Hero

2006
×
Edit this entry  
05
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Edit this entry  
03
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★½
Read the review Edit this entry