Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★

  • Pinocchio

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Prey

    ★★★

  • Bullet Train

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Lightyear

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • Memoria

    ★★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Far from the Tree

    ★★★

  • Cruella

    ★½

  • Save Ralph

  • Chaos Walking

    ★½

  • The Dig

    ★★★

  • Puparia

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Man 2020

    ½

  • Mulan

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Turning Point

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Last Christmas

    ★½

  • Midway

    ★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★