Sort by

owen has logged 68 entries for films during June 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Crossroad

Crossroad

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Seasons...

Seasons...

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Maya

Maya

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
Angel

Angel

1957
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
L'Eau de la Seine

L'Eau de la Seine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flash Passion

Flash Passion

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Flash Passion

Flash Passion

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cristaux

Cristaux

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Selva. A Portrait of Parvaneh Navaï

Selva. A Portrait of Parvaneh Navaï

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meteor Man

The Meteor Man

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Johnny Colt

Johnny Colt

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cristo

Cristo

1977
×
★★½
Edit this entry  
21
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
13
One-Armed Boxer

One-Armed Boxer

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Our Lady of Paris

Our Lady of Paris

1982
×
★★★
Edit this entry  
11
Corps aboli

Corps aboli

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
L'Eau de la Seine

L'Eau de la Seine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twixt: A Documentary

Twixt: A Documentary

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
74.78

74.78

2005
×
Edit this entry  
08
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Ten Skies

Ten Skies

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry