• Our Great National Parks

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★

  • concrete_savanna

  • Tenet

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • IO

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Cars 3

    ½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Non-Stop

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Project X

    ★★★

  • True Grit

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Public Enemies

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Taken

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • Transformers

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Blades of Glory

    ★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★½

  • The Princess Diaries

    ★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★½

  • Heat

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★

  • Casino

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★

  • The Godfather: Part III

    ★★½

  • GoodFellas

    ★★★½

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • Top Gun

    ★★★

  • Lost in America

    ★★★½