• Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Jesus Is King

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • The Report

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Fyre

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Maniac

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Evil Genius

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Early Man

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Saturation

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Daddy's Home 2

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Jigsaw

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Pearl Jam : Let's Play Two

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Birds in the Trap

  • You Were Never Really Here

    ★★★★