Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
Edit this entry  
11
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
13
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
10
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Edit this entry  
09
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
02
Traffic

Traffic

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
Edit this entry  
10
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Limp Bizkit - Live at Woodstock '99

Limp Bizkit - Live at Woodstock '99

1999
×
Edit this entry  
20
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
Edit this entry  
18
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★½
Edit this entry  
14
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Edit this entry  
06
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kids

Kids

1995
×
★★½
Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
★★
Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry