Turner has logged 108 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Edit this entry  
24
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Postmaster

The Postmaster

1961
×
Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read prior review Edit this entry  
06
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Locke

Locke

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry