Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • White Noise

  • Barbarian

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Lumberjacked

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Out

    ★★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Loop

    ★★★½

  • Suki

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Abominable

  • Knives Out

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Float

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Hair Love