Sort by
  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★½

  • Passing Time

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★

  • Frybread Face and Me

    ★★★★

  • Judy Blume Forever

    ★★★

  • Polite Society

    ★★★★

  • Babylon

  • Magnifica

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Lost King

    ★★½

  • No Bears

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Whale

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Douglas Sirk – Hope as in Despair

    ★★★½

  • The Last Movie Stars

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • McEnroe

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★½

  • Loving Highsmith

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Living

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • The Princess

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★½

  • Louise

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Dark Shadows and Beyond: The Jonathan Frid Story

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★

  • Muhammad Ali

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Benediction

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • LuLaRich

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★

  • But Why?

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★