Luke has logged 18 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joe

Joe

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Platoon

Platoon

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Turistas

Turistas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pathology

Pathology

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Possession

The Possession

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry