• Paper Lives

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • You've Got Murder

    ★★½

  • Jexi

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Keeping the Bees

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • The Last Summer

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • The Professor and the Madman

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Money Trap

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • One Love

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Keeper

    ★★★½

  • Never Look Away

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Burning

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Amateur

    ★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • 303

    ★★★★

  • Hadi Be Oğlum

    ★★½

  • Stranger in My Pocket

    ★★

  • Black Panther

  • Mortal World

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Arif V 216

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Dangal

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange