• Dune

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★

  • A Year in Exile

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • The Platform

  • The King

    ★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★

  • Little Joe

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Sibel

    ★★★½

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Whitney

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Debt

    ★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • The Pillar of Salt

    ★★½

  • Red Sparrow

    ½

  • Butterflies

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Murder on the Orient Express

  • Gauguin: Voyage to Tahiti

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Louis C.K. 2017

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hi Stranger

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★