• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • France

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Introduction

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Delia Derbyshire: The Myths And Legendary Tapes

    ★★★

  • Enfant Terrible

    ★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★

  • Summerland

    ★★★

  • Whispering Corridors 6: The Humming

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Amulet

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • BECAUSE THE REST IS SILENCE

    ★★½

  • The Tiger Who Came to Tea

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Berlin Bride

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Make Up

    ★★★

  • Perfect 10

    ★★★

  • Lynn + Lucy

    ★★★½

  • Wolf's Calling

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Lydia Lunch: The War Is Never Over

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★

  • The Whalebone Box

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • What Can You See?

    ★★

  • In Far Away Land

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★