• My Name

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Devil Judge

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Loki

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Third Day

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Extracurricular

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • The New Pope

    ★★★★★

  • Suki

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★★½

  • Dead Kids

    ★★★½

  • The Last Full Measure

    ★★½

  • The Girl and the Gun

    ★★★½

  • Fractured

    ★★

  • The Goldfinch

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Strangers From Hell

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Float

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Yes, God, Yes

    ★★★½