triZ has logged 21 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunny: Our Hearts Beat Together

Sunny: Our Hearts Beat Together

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunny

Sunny

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
1984

1984

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
A Little Thing Called Love

A Little Thing Called Love

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
You Are the Apple of My Eye

You Are the Apple of My Eye

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry