Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Platoon

Platoon

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Top Pee-wee

Big Top Pee-wee

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Belly

Belly

1998
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Memories

Memories

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fatal Fury: The Motion Picture

Fatal Fury: The Motion Picture

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry