Josh has logged 208 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★½
Edit this entry  
26
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
Edit this entry  
25
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Look Away

Look Away

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
02
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★½
Edit this entry  
30
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
Edit this entry  
18
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
14
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
13
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Edit this entry  
13
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
Edit this entry  
12
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
Edit this entry  
12
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
Edit this entry