Sort by

paaarssa has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Without Anything

Without Anything

2021
×
★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★½
Edit this entry  
11
Café Society

Café Society

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
The Babadook

The Babadook

2014
×
Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
Edit this entry  
09
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★
Edit this entry  
09
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
½
Edit this entry  
09
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★½
Edit this entry  
09
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Limbo

Limbo

2020
×
Edit this entry  
27
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
Edit this entry  
17
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
Edit this entry  
17
District 9

District 9

2009
×
Edit this entry  
15
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
Edit this entry  
05
Norwegian Wood

Norwegian Wood

2010
×
Edit this entry  
05
Lamb

Lamb

2021
×
Edit this entry