Pablo has logged 454 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Murder on a Sunday Morning

Murder on a Sunday Morning

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Edit this entry  
08
Roger Waters: The Wall

Roger Waters: The Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lumière!

Lumière!

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
8½

1963
×
Read the review Edit this entry  
17
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry