Pablo has logged 40 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
More

More

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
Edit this entry  
20
Custody

Custody

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Powers of Ten

Powers of Ten

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Feast

Feast

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Twenty Years Later

Twenty Years Later

1984
×
★★
Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Maker

The Maker

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Inside 'Inside Llewyn Davis'

Inside 'Inside Llewyn Davis'

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Malaria

Malaria

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry