pablocatepetl has logged 39 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mephisto

Mephisto

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shanghai Triad

Shanghai Triad

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eve of Destruction

Eve of Destruction

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time in Iraq

Once Upon a Time in Iraq

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Father Frost

Father Frost

1964
×
Read the review Edit this entry  
19
Darwin

Darwin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Diary

Blue Diary

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Detective Chinatown

Detective Chinatown

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Go Back to China

Go Back to China

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Puss n' Booty

Puss n' Booty

1943
×
★★★
Edit this entry  
13
The Phantom Creeps

The Phantom Creeps

1939
×
Read the review Edit this entry  
13
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
October Country

October Country

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rich Man in Rolls Royce Isn't Happy Until This Stranger Changes His Life

Rich Man in Rolls Royce Isn't Happy Until This Stranger Changes His Life

×
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry