Sort by
  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★½

  • Fool's Paradise

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • 5-25-77

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

  • The Banshees of Inisherin

  • Medieval

  • Pearl

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Elvis

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The King's Man

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • Eternals

  • No Time to Die

  • The Black Phone

  • Oasis Knebworth 1996

  • Dune

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

    ★★½

  • Violet Evergarden: The Movie

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tenet

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

  • The Gentlemen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Trouble

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • The King

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Vice

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

  • Venom

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Christopher Robin