Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Lion King

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★