• Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Dig

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Argo

    ★★★½

  • The Impossible

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Amour

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★★

  • Drive

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★½

  • Thor

    ★★★½

  • A Separation

    ★★★★

  • True Grit

    ★★★½

  • The Fighter

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★★

  • Invictus

    ★★½

  • The Road

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★