Pac58 has logged 94 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Angela's Ashes

Angela's Ashes

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Invictus

Invictus

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry