• The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Before I Wake

  • Don't Breathe

  • 10 Cloverfield Lane

  • Point Blank

    ★★½

  • London Has Fallen

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★

  • Friend Request

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Crimson Peak

  • Hotel Transylvania 2

  • Hardcore Henry

  • The Visit

    ★★★½

  • Legend

    ★★★★

  • Sinister 2

  • Turbo Kid

    ★★★½

  • Pixels

  • The Lobster

  • We Are Still Here

  • Jurassic World

  • Kung Fury

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

  • Chappie

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • The Hallow

  • The Witch

    ★★★★

  • Wild Card

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★★★★

  • The Maze Runner

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

  • Sin City: A Dame to Kill For

  • The Expendables 3

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

  • Transformers: Age of Extinction

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • Godzilla

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Sabotage

  • 300: Rise of an Empire

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Lone Survivor

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

  • Witching & Bitching

    ★★★★

  • Machete Kills

    ★★★½

  • Oculus

  • Riddick

  • Prisoners

  • Under the Skin

    ★★★

  • Gravity

  • Elysium

  • We're the Millers

  • Percy Jackson: Sea of Monsters