• Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Demons of Dorothy

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★★

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Peaceful

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • The Divide

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Everything Went Fine

    ★★★½

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½