morgane has logged 423 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
27
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Coven

Coven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★
Edit this entry  
29
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peaceful

Peaceful

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman Who Dared

The Woman Who Dared

1944
×
★★★½
Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★½
Edit this entry  
21
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lovers

Lovers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Insider

The Insider

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry