Sort by

morgane has logged 31 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Divide

The Divide

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Burning

The Burning

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Edit this entry  
19
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★½
Edit this entry  
13
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Edit this entry  
12
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry