Sort by

Phoenix has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry