Sort by

Paddy Feehan has logged 568 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Greed

Greed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Clemency

Clemency

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Empire State

Empire State

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Body Cam

Body Cam

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Spawn of the Slithis

Spawn of the Slithis

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Strangeness

The Strangeness

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prey

Prey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Lycan Colony

Lycan Colony

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Voyage of the Rock Aliens

Voyage of the Rock Aliens

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Warrior

Midnight Warrior

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
White Phantom

White Phantom

1987
×
Edit this entry  
06
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Precious

Precious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fearless Tiger

Fearless Tiger

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
Wildling

Wildling

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tiger House

Tiger House

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

2016
×
Read the review Edit this entry