Sort by

Paddy Feehan has logged 68 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Bait

Bait

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cellular

Cellular

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kill and Kill Again

Kill and Kill Again

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tales That Witness Madness

Tales That Witness Madness

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Revolver

Revolver

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Patient Seven

Patient Seven

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
★½
Edit this entry  
22
Cut

Cut

2000
×
★★½
Edit this entry  
22
Poor Pretty Eddie

Poor Pretty Eddie

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing Zone

The Killing Zone

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tiger Claws II

Tiger Claws II

1996
×
★★
Edit this entry  
13
Ninja: The Final Duel

Ninja: The Final Duel

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nam Angels

Nam Angels

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Being Different

Being Different

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maximum Force

Maximum Force

1992
×
★★
Edit this entry  
12
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Urge

Urge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Equal Impact

Equal Impact

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Trained To Kill

Trained To Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Edit this entry