• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Paskal

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • May the Devil Take You

    ★★½

  • Kafir

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • KL Special Force

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Tombiruo

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Satan's Slaves

    ★★★

  • Alanis

    ★★½

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hyprocrisy

    ★★★

  • Mountain of Gold

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Headshot

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Interchange

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • My Stupid Boss

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Aquarius

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½